У п’яти селах Гадяцького району відновили газопостачання

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33

Учора села Веприк, Бобрик, Тепле, Мартинівка та Морозівщина, що у  Гадяцькому району, та дві пекарні — у Мартинівці і Веприках залишилися без газопостачання. Відключення сталося через  проведення ремонтних робіт на Мартинівській газорозподільній станції.

Газорозподільна станція належить ГПУ «Полтавагазвидобування», котре й проводить ремонтні роботи. І хоч районна влада, головний постачальник газу в районі — ПАТ «Гадячгаз» та населення були попереджені про відключення, уникнути соціальної напруги не вдалося.

Аби владнати ситуацію і відновити газопостачання в районі, заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло зібрав сьогодні за одним столом представників усіх зацікавлених сторін. На перемовини приїхали голова Гадяцької РДА Олексій Матюшенко, голова правління ПАТ «Полтавагаз» Ростислав Грінчак, голова правління ПАТ «Гадячгаз» Дмитро Шестерненко, головний інженер ГПУ «Полтавгазвидобування» ДК «Укргазвидобування» Олександр Золотоус.

— Попередження про відключення газопостачання у зв’язку з ремонтними роботами отримали 22 червня. Тиждень ми намагалися знайти шляхи вирішення проблеми, адже йдеться ще й про господарський спір між двома підприємствами, — коротко описав ситуацію керівник Гадяцького району Олексій Матюшенко. — Вчора відключення таки сталося. Без газу залишилися споживачі у п’яти селах та дві пекарні, які забезпечують хлібом увесь Гадяцький район і мешканців сусідньої Сумської області.  Постачання газу потрібно відновити і вирішити спір двох підприємств. Людей ми заспокоюємо, бо сьогодні працівники Мартинівської хлібопекарні вже готові були пікетувати ПАТ «Полтавагазвидобування».

Представник ПАТ «Гадячгаз» озвучив свою претензію: на їхню думку ГПУ «Полтавагазвидобування»  не витримало процедури сповіщення про відключення від газопостачання у зв’язку з ремонтними роботами. Мовляв, це потрібно робити за 21 день, а не за 8. І цього часу якраз не вистачило, аби оповістити населення та підготуватися до відключення.

Але під час дискусії з’ясувалося, що проблема лежить набагато глибше. Спір між підприємствами виник через облік газу. За травень «Полтавагазвидобування», яке має відповідні угоди зі своїм основним агентом — ПАТ «Гадячгаз», направив споживачам 144 тисячі кубометрів газу. Після розподілу газу між трьома ПАТ — «Гадячгаз», «Полтавагаз» та «Сумигаз», — було зафіксовано так званий «небаланс». Різниця між фактичними і зафіксованими вузлом обліку даними — 66 тис. м кубічних газу. 

— У травні виник прецедент і проблема із закриттям балансів, — коментує головний інженер ГПУ «Полтавагазвидобування» Олександр Золотоус. — Щоб таких проблем більш не виникало, підприємство вирішило за власний кошт встановити на Мартинівській газорозподільній станції три засоби комерційного обліку газу — для «Гадячгазу», «Полтавагазу» та «Сумигазу». І врегулювати це питання. Ми у максимально стислі терміни монтуємо лічильники і — далі після держповірки з кожним підприємством буде укладено угоду.

— Потрібно знайти компромісне рішення, інакше обласній владі доведеться звертатися у поліцію та прокуратуру, аби правоохоронні органи втрутилися у ситуацію, — наголосив заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло. — Мешканці району не повинні страждати через господарський спір двох підприємств. Його ви маєте вирішити у суді. Але газопостачання необхідно відновити.

Майже годину розглядалися різні варіанти врегулювання ситуації до того моменту, як запрацюють встановлені лічильники. До того часу «Гадячгазу» запропонували підписати тимчасову технічну угоду, яка діятиме, поки не встановлять лічильники і не закінчиться реконструкція. ГПУ «Полтавагазвидобування» пішло на зустріч мешканцям району — і відразу після підписання угоди по обіді відновило газопостачання.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36276.html

Обзор событий в Полтаве за неделю: поиск взрывчатки в горсовете, драка с участием автовца, выставка собак

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33


Танці тижня


27 червня, попри протести активістів та обурення громадськості, в історико-культурному заповіднику «Поле Полтавської битви» відзначили річницю масштабної баталії. Найбільш видовищним дійством став виступ вихованців військово-спортивного центру «Воїн». Хлопці у козацьких шароварах показували своє вміння володіти різними видами холодної зброї, прийоми рукопашного бою.


Скандал тижня


У Горішніх Плавнях побили автовця. Волонтерка Ксенія Бикова заявила про звірське побиття учасника АТО 9-ма особами. Згодом поліція опублікувала повідомлення про те, що окрім побитого атовця, до них звернулись із заявою і його сусіди.

Вандалізм тижня


Пам’ятник Ватутіну облили червоною фарбою. Згодом його швидко відновили. Жодної публічної заяви щодо цього випадку ані з боку влади, ані з боку поліції не було.


Свято тижня


28 червня у Полтаві відзначили 20-ту річницю Конституції. Спочатку представники обласної

влади поклали квіти до пам’ятника гетьману Івану Мазепі. А своє окреме покладання організували представники міської влади. Спочатку Олександр Мамай, міський голова Полтави, зі своїми заступниками поклав квіти до пам’ятника Тарасові Шевченку, а потім – до пам’ятного знаку Загиблим українським козакам.


Переполох тижня


В Полтавській міськраді побачили підозрілий пакет під одним із кабінетів. Вибухотехніки, які прибули на місце, виявили у пакеті особисті речі. Однак згодом з’явилася інформація, нібито у Полтавській міськраді збираються встановити пропускну систему та брати відбитки пальців.

Молитва тижня


У Полтаві молились за Україну. Біля пам’ятника гетьману Івану Мазепі провели

міжконфесійний молебень за Україну. Участь у молитві взяли священики Української православної церкви Київського патріархату, представники християнських церков міста Полтави.


Фест тижня


У корпусному парку два дні проходив фестиваль «Art Полтава». Дюжину локацій на будь-який смак об’єднали ініціатори заходу із молодіжної громадської організації «Покоління Google»: музична територія, DANCE-зона, хендмейд, АРТ-територія, поезія/театрр, IT-YARD, зона інновацій, тренінги та інше.


Виставка тижня


У Полтаві два дні тривала виставка собак. Загалом на виставку прибули кілька сотень учасників, які представили понад сотню порід собак.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36275.html

Курьезы недели: Главнокомандующая Савченко, зрада в ФСБ, Rammstein и Путин, дружба Бандито и Луиджи

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33

Главнокомандующая Савченко

Народный депутат Надежда Савченко заявила, что готова возглавить министерство обороны. Легендарная узница неожиданно понизила уровень своих политических амбиций, поскольку ранее собиралась стать президентом.

Правда, теперь Надежда считает, что президент Украине не нужен.

Идеально просто Савченко сформулировала и то, как будет выглядеть «реформирование» оборонного ведомства.

«Так вот, капитан – это уровень подполковника, командира бригады, подразделения, батальона. Полковник, командир бригады – это уровень Генштаба. Остальные в Генштабе – это просто батальоны полковников, это генералы, которых у нас очень раздутый штат», - отметила Савченко.
Также Надежда предельно просто сформулировала, почему украинская армия не должна закупать новые самолеты и системы  ПВО - над нами «вражеская авиация еще не летает».
А вот когда полетит — как раз время и настанет. Учитывая, что Надежда Савченко искренне считает, что для прекращения войны в Донбассе нужно улыбнуться Захарченко и Плотницкому,  а также побыстрее предоставить «республикам» особый статус — шансы стать министром обороны у Надежды Савченко есть. Только скорее «ДНР» и «ЛНР».

Самый большой "провал" ФСБ

Общеизвестно, что современной российской власти долгую усидчивость на троне обеспечивают три кита — деньги, силовики и пропаганда.  С деньгами, как недавно популярно объяснил премьер Медведев, проблемы, а теперь еще, как оказалось, тлетворное влияние Запада завлекло в свои сети лучших из лучших — выпускников академии ФСБ.

В Сети появились видео и фото, на которых запечатлено, как выпускники академии ФСБ катаются на 28 "Гелендвагенах" в Москве. Генерал-майор ФСБ в отставке Александр Михайлов обвинил будущих силовиков в измене Родине. Он заявил, что сотрудники ФСБ не должны выкладывать в свободном доступе фото и видео, на которых видны их лица. Более того, он осудил, что молодые люди разместили в интернете коллективное фото, на котором написаны все фамилии выпускников.

"Это вообще измена Родине! Предательство интересов службы в полном объеме. Никто не знает, где эти пацаны будут служить. Как можно фотографии, по сути, уже сотрудников ФСБ, выкладывать в сеть?" - возмущается Михайлов.

В общем, без денег и с такими мажорами в ФСБ - перспективы у нынешней элиты России  весьма безрадостные. А впереди 2017 год…

Как из Тилля сделали «распятого мальчика»

Нет СМИ «правдивее» российских. Об этом в Украине со времен «распятого» в Славянске мальчика и  «зверски уничтоженных» во Львове снегирей знает каждый ребенок. Но неподготовленные западные звезды, приезжая в Россию наивно продолжают удивляться, как можно легким движением фотошопа белое превращать в черное.

Растиражированная росСМИ новость, что лидер Rammsteiт Тилль Линдеманн души не чает в персоне российского президента Владимира Путина, оказалась фейком.

8a87c47318fe5ef3

Тилль Линдеманн  не только приписали слова, которые он не произносил, но и для большей убедительности «переодели» его с помощью фотошопа в футболку с его «кумиром» Владимиром Путиным.

Лидер Rammsteiт пришел в ярость от увиденного в российской прессе. "Все это полная чушь! Мы играли в Москве 19 июня. Друзья российского промоутера Эда Радникова подошли ко мне до начала концерта и сунули мне в руку телефон со словами: "С приветом от Владимира Путина". После этого меня спросили, как мне нравится Москва. Тогда я поднял большой палец вверх и сказал: "Москва — отличный город". Вот и все!”

b1a5067e8d942dda

Вспоминается старый советский анекдот. Француженка впервые приехала в СССР и, прогуливаясь по Москве, свалилась в не огороженную яму, где шли строительные работы. Мадам с трудом вылезла и, чертыхаясь, спросила:

- Ну неужели нельзя было оградить это место флажками?!!
- Мадам, вы, когда границу пересекали, флаги видели?

Нет повести прекраснее на свете, чем дружба Бандито и Луиджи

Шотландский вислоухий кот Луиджи и мопс по кличке Бандито стали символами настоящей дружбы.

1467362530-5250-mops
 
Владельцы животных 27-летний норвежец Финн и 32-летний британец Себастьян приобрели специальную коляску для перевозки собак, однако транспортное средство пришлось по душе и коту. Хозяева подождали, пока животные привыкнут к приобретению и начали постепенно приучать питомцев к путешествиям.

1467362560-8639-mops
 
Пара с животными посетила ряд национальных парков Испании, в частности, Сьерра-Невада, Сьерра-де-лас-Ньевес, природные парки Гарраф и Монтсеррат. Кроме того, они прошли по знаменитой паломнической дороге "Путь святого Иакова".

Wx600_582894

Верим, что  у суперняшных Бандито и Луиджи впереди еще много-много прекрасных совместных путешествий.

Роман Лазоренко

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36274.html

Для полтавського депутата святкування ювілею скінчилося бійкою

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33

Депутат Полтавської міської ради Артем Чубенко звернувся до поліції з заявою про побиття.

Як повідомили в правоохоронних органах, до Полтавського відділу поліції із заявою звернувся місцевий 30-річний чоловік, який повідомив, що 2-го липня на вулиці Котляревського йому наніс удар в обличчя невідомий громадянин. В цей день свободівець Чубенко святкував 30-ти річчя.

Потерпілий – депутат міської ради. Поліція розпочала розслідування за статтею 125 Кримінального кодексу України. Особа правопорушника встановлюється.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36273.html

В Полтаве избили депутата горсовета

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33
У Полтаві побили депутата міськради. Фото obozrevatel.com
До Полтавського відділу поліції із заявою звернувся місцевий 30-річний чоловік, який повідомив, що 2 липня на вулиці Котляревського йому наніс удар в обличчя невідомий.
Про це йдеться у повідомленні прес-служби обласної поліції.
Потерпілий – депутат міської ради.
Поліція розпочала розслідування за статтею 125 Кримінального кодексу України.
До теми: Нетверезий полтавський чиновник у самих трусах спочатку ледь не переїхав двох жінок на своєму авто, а потім побив їх

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36272.html

Кандидат в народні депутати від Полтавщини «очорнює» своїх конкурентів

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33

Днями спостерігачами ОПОРИ був зафіксований агітаційний бюлетень кандидата в народні депутати в 151 виборчому окрузі Валерія Богуна («Славетна Україна»), який «очорнює» його конкурентів.

Агітаційний бюлетень складається з восьми друкованих сторінок. На перших сторінках поданий салоган Валерія Богуна: «Геть хапуг і хабарників, дорогу козакам!», його біографічна довідка та звернення до виборців округу.

29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo1) 29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo2)

29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo3) 29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo4)

В розділі «аналіз виборчого процесу в окрузі №151» розміщені матеріали, направлені на псування іміджу кандидатів Олексія Рябоконя (самовисуванець), Олександра Ольшанського (самовисуванець), Людмилу Овчаренко («Відродження»), Руслана Ляшка («Радикальна партія») та Сергія Мамояна («Партія простих людей»).

В матеріалі «Міського голову Пирятину Олексія Рябоконя жителі не хочуть відпускати до парламенту» розповідається, що завдяки Олексію Рябоконю в парламенті «Блок Петра Порошенка» збирається контролювати газовидобувну галузь, а також прив’язують до Ріната Ахметова.

29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo5)

Обрання Людмили Овчаренко до Верховної Ради в публікації «Якого «відродження» очікувати від олігарха Коломойського?» називають боротьбою Коломойського за ринок газовидобування в Полтавській області.

29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo6)

В наступному матеріалі: «Журналісти розкопали смертельну сторінку з минулого «простого» кандидата Мамояна», з посиланням на видання «Голос.ua», розповідається, що Сергій Мамоян винен у смертельному ДТП. В матеріалі натякають, що уникнути відповідальності за злочин кандидату допоміг брат Рустам, який працює прокурором в Обухівському районі Київської області.

29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo7)

Також в бюлетені розміщений матеріал «Бутафорний «радикалізм» як оманлива наживка для довірливих громадян», який направлений на дискредитацію «Радикальної партії Олега Ляшка» та кандидатів в нардепи Олександра Ольшанського та Руслана Ляшка. «Радикальну партію» називають проектом олігарха Льовочкіна, а також згадують про «відеозаписи про гомосексуальні стосунки» Олега Ляшка. Олександра Ольшанського, незважаючи на самовисування, називають представником «Радикальної партії», від якої він балотувався в окрузі в 2012 році. Хоча про самих кандидатів – Ляшка та Ольшанського, майже нічого немає, матеріал «очорнює» саме політичну силу, яку їм приписують.

29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo8)

Довгостроковий спостерігач в Полтавській області Дар’я Черкашина зазначає, що: «Згідно з частиною 10 статті 74 Закону України «Про вибори народних депутатів» забороняється розповсюдження завідомо недостовірних або наклепницьких відомостей про партію - суб'єкта виборчого процесу або про кандидата у депутати, недостовірний або наклепницький характер яких встановлено у судовому порядку».

Інформаційний бюлетень містить вихідні дані, згідно якими він був виготовлений на замовлення Богун В.В., який є й відповідальним за друк, у розмірі 67 000 примірників. При цьому значиться, що друк здійснювався на ПП «Сучасні технології друку», проте жодної інформації ні в єдиному державному реєстрі юридичних осіб, ні в державному реєстрі друкованих ЗМІ, ні в інтернеті відносно підприємства немає.

29_06_VO_151_kandydat_v_narodni_deputaty_ochornjue_svoih_konkurentiv(photo9)

Згідно статті 212-13 КУпАП, виготовлення або замовлення виготовлення під час виборчого процесу друкованих матеріалів передвиборної агітації, які не містять відомостей про установу, що здійснила друк, їх тираж, інформацію про осіб, відповідальних за випуск, або у яких така інформація означена неправильно чи неповно, тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від десяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

ОПОРА закликає кандидатів дотримуватися виборчого законодавства та вести чесну боротьбу.

Читайте також: На довиборах на Полтавщині виборці голосуватимуть на метровому бюлетені

 

 

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36271.html

Религиозные организации могут учреждать детсады и школы

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33
Релігійні організації можуть засновувати дитсадки та школи. Фото galagov.tv
Депутати Верховної Ради України дозволили релігійним організаціям засновувати навчальні заклади.
2 червня Верховна Рада України ухвалила закон «Про внесення змін до

деяких законів України щодо заснування релігійними організаціями навчальних закладів» (Реєстраційний №1447). За дане рішення проголосували 237 із 327 народних депутатів, зареєстрованих у сесійній залі, пише pravda.com.ua.
Даним законом вносяться зміни в частину четверту статті 11 Закону України «Про загальну середню освіту». Ними передбачено, що релігійні організації, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, можуть бути засновниками (власниками) загальноосвітніх навчальних закладів.
Також внесено зміни до Закону України «Про дошкільну освіту». Ними передбачено, що у дошкільних навчальних закладах допускається діяльність релігійних організацій за умови, що вони є засновниками такого дошкільного навчального закладу. Закон передбачає, що релігійні організації, статути (положення) яких зареєстровано у встановленому законодавством порядку, можуть бути засновниками (власниками) дошкільних навчальних закладів.
Також зазначено, що Кабмін має протягом одного місяця з дня набрання чинності цим Законом привести свої нормативно-правові акти у відповідність із цим Законом та забезпечити перегляд і приведення центральними органами виконавчої влади їх нормативно-правових актів у відповідність із цим Законом; забезпечити набрання чинності відповідними нормативно-правовими актами одночасно з введенням в дію цього Закону.
Довідково: в Європі та США засновані церквами школи мають вже кількасот річну історію, здебільшого користуються популярністю через високу якість освіти, а в деяких країнах – отримують пряме державне фінансування.
До теми: Запрацювали консультативні телефонні лінії для абітурієнтів

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36270.html

Полтавський патріотичний табір вкотре збирає молодь України

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33

20-30 липня на Полтавщині відбудеться дев’ятий молодіжний наметово-патріотичний табір «Відвага ім. Івана Гавдиди».

На березі Ворскли зберуться 50 хлопців і дівчат з усієї України, аби підготувати себе до викликів сучасних реалій. Мета заходу - активізувати молодь, залучити її до суспільних змін та творення держави. Так, методика виховання, що діє на таборі, довела свою ефективність на практиці, адже випускники табору - громадські діячі, активісти Революції Гідності, бійці АТО.

«Відвага» проводиться Молодіжним Націоналістичним Конгресом. Цьогоріч це - захід Міністерства молоді та спорту України спільно з Полтавською ОДА.

Табір розрахований на хлопців та дівчат, що хочуть діяти в інтересах України. Особливу увагу організатори звертають на залучення якомога більше жителів Східної частини України.

«Випускники табору мають бути готовими до будь-яких викликів: від базових знань про свої права та вміння їх захистити, до володіння зброєю та спроможності адекватно діяти в надзвичайних ситуаціях», - говорить Іван Кішка, голова Молодіжного Націоналістичного Конгресу.

Акцент робиться на виховання покоління, що вміє перемагати свої слабкості, має твердий характер та активну життєву позицію.

«За десять днів перебування на «Відвазі» людина дійсно може змінитися. Система виховання - перевірена роками практики. Подібні табори організовувалися як вишколи в Українській повстанській армії, а ми - продовжуємо цю традицію», - додає Іван Кізюк, керівник проекту.

Жорстка дисципліна, чіткий розпорядок дня, а також заборона на паління та вживання алкоголю - неодмінна складова табору. Серед елементів програми - як спортивні змагання та ігри — регбі, бокс, страйкбол, волейбол, так і  лекції і тренінги, зустрічі з відомими людьми — громадськими активістами, істориками, військовими, журналістами.

Цього року програма табору включає також і елементи військової підготовки; теренову гру, рейндж-кидок, туристичні змагання та смуги перешкод, нічні чергування та навчальні тривоги.

До участі запрошується молодь 16-26 років.

Деталі: mnk.org.ua/vidvaga , або за телефоном: 068 699 60 32

 

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36269.html

В Лубнах нашли женщину, которая ничего не может рассказать о себе: полиция просит опознать

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:33
Лубенським відділом ГУНП в Полтавській області встановлюється особа невпізнаної

жінки, виявленої 5 квітня 2001 року у місті Полтава, яка назвалася Оленою Іванівною. Жінка через стан здоров’я більше нічого не може про себе повідомити. Знаходиться на лікуванні в обласній психіатричній лікарні «Снітино».
Про це йдеться на сайті обласної поліції.
У Лубнах знайшли жінку, яка не може розповісти про себе нічого: поліція прохає упізнати. Фото pl.npu.gov.ua
На чорно-білому фото (2002 року фотографування) 27-30 років.На кольоровому зображенні, зробленому в травні 2016 року - до 45-50 років, зріст 170 см, розмір взуття 41-42, розмір головного убору 46, обличчя овальне, волосся пряме, темне, коротке, брови дугообразні, густі, очі темні, ніс прямий з викривленням спинки в правий бік, губи тонкі, підборіддя пряме, вушні раковини відстовбурчені, мочка вуха – зрощена.
Будь-яку інформацію про особу жінки, її родичів чи знайомих прохають повідомити у Лубенський відділ ГУНП в Полтавській області за телефонами: 0501737543, 0663857075, 0504408276.
До теми: Поліція Полтави шукає свідків ДТП

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36268.html

Організатори фестивалю «Купальські гуляння» розповіли, на що чекати полтавцям в наймістичнішу ніч року

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

29 червня в Полтавській ОДА відбулася прес-конференція організаторів всеукраїнського етнографічного фестивалю «Купальські гуляння».

«Купальські гуляння» — всеукраїнський етнофестиваль, який проводиться на «Березі Свободи» селі у Ковалівка. Проте, у зв’язку з російською агресією на сході країни, у 2014 і 2015 роках організатори заходу брати Юрій та Олександр Бублики прийняли рішення не проводити гуляння.

Але людська психіка втомлюється від негативу з новин, які супроводжують її щодня. Тому, зваживши всі «за» і «проти», у цьому році було вирішено провести «Купальські гуляння» в Ковалівці.

Організатори не використовуватимуть феєрверки, а частина коштів, виручених на фестивалі, піде на допомогу бійцям в АТО. Про це розповіла волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих Наталія Ковальова:

— Людям, які приїдуть на фестиваль на власних авто, пропонуватимуть зробити благодійний внесок. Вартість цього внеску за паркування складатиме 20 гривень. Ці гроші на підтримку бійців АТО збиратимуть волонтери Полтавського Батальйону Небайдужих. Вони даватимуть взамін спеціальний квиток. Також будь-хто з на фестивалі може зробити благодійний внесок на потреби учасників АТО.

На фестивалі будуть дві сцени — мала (для проведення виступів самодіяльних колективів) і велика (для виступів «Лісапетного батальйону», рок-гуртів «Mad Heads» та «OT VINTA»). Ще одна сцена буде влаштована спеціально для запису програми Ігоря Кондратюка «Караоке на Майдані», яку потім покажуть на всю країну по каналу СТБ.

— Хочемо, щоб нашу співочу Ковалівку побачила вся Україна, — говорить Ковалівський сільський голова Олександр Бублик. — Ігор Кондратюк відзніме тут відразу дві програми, показавши нашу співочу Полтавщину.

У перервах між виступами рок-гуртів учасники фестивалю зможуть побачити вражаюче вогняне шоу.

На відвідувачів «Купальських гулянь» також чекають: містечко народних майстрів, майстер-класи з народних ремесел, дитячі атракціони, виступи воркаутерів, ватра, купальська дискотека. Вхід на всіх заходи вільний для вільних людей.

Брати Бублики зазначають, що «Купальські гуляння» — це найбільший на Полтавщині водяний фестиваль. Тому як же тут без річки (в даному випадку Коломаку). Біля неї проходитиме вечірня фестивальна програма: стрибки через вогнище, пускання вінків на воду.

— Це традиції українського народу, про які у щоденній метушні, особливо у місті, поступово забуваємо. Тому «Купальські гуляння» мають нагадати нам усім, що ми — українці і маємо берегти свої звичаї та обряди, — говорить народний депутат України Юрій Бублик.

Також на фестиваль можна їхати з дітьми. Тут для них будуть атракціони.

Захід пройде за сприяння Полтавської ОДА, яку на прес-конференції представляв начальник управління культури Геннадій Фасій:

Це вперше Полтавська облдержадміністрація долучається до організації «Купальських гулянь» у Ковалівці. Всі залучені структури ОДА та Полтавської РДА знають свої обов’язки і будуть працювати в цей день, щоб кожен, хто приїде на фестиваль, відпочив максимально комфортно.

Однією з особливостей фестивалю є купальська лотерея, гроші з якої теж підуть на потреби бійців АТО. Вартість квитка складатиме 20 грн. Переможці лотереї отримають можливість поїхати на екскурсію до Верховної Ради під час сесійних засідань із заїздом до Музею корупції у Межигір’ї. Ще частина учасників отримають додаткові призи.

З приводу організаційних питань можна звертатися за телефоном: 050-716-04-36 (Андрій).

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36267.html

В Полтаве устроили выставку собак (ФОТО)

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32
Виставка має статус міжнародної, крім того, члени журі також із закордону. Це Nikolina

Davidovska (Болгарія), Fernando Madeira Rodrigues (Португалія), Pedro Sanches Delerue( Португалія), Guido Vandoni (Італія). Також буди експерти з України – Ніна Александрова та Юлія Пашко.
У Полтаві влаштували виставку собак
Загалом на виставку прибули кілька сотень учасників, які представили понад сотню порід собак. Сьогодні, 3 липня, проходить фінальний день виставки. Господарі чотирилапих виводять собак на так званий подіум, де тварини демонструють журі правильність рухів та стійку.
Власники тварин не лише пильнують за поведінкою чотирилапих під час демонстрації умінь, а й турбуються про зовнішній вигляд собак. У виставковій залі Будинку культури власники тварин наводили красу собакам – розчісували, робили зачіски. Деякі косметички чотирилапих красунь вражали своїм масштабом.
Крім того, у парку неподалік кожен бажаючий міг поспостерігати за собаками. Поряд працюють торговельні намети із усім необхідним обладнанням для собак, починаючи від корму і закінчуючи косметикою.
Переможців виставки визначатимуть наприкінці дня. До 16 години ще є можливість побувати на виставці.
До теми: У Полтаві змалечку виховують екологів у натуралістів (ФОТО)

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36266.html

Ракетчикам Кременчуга передали метеостанции на солнечных батареях и инструменты для ремонта и стройки

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

Ракетчикам Кременчуга передали метеостанции на солнечных батареях и инструменты для ремонта и стройки.

Эти комплекты метеостанций помогут артиллеристам при координации огня, определении правильных параметров целей поражения. А инструменты понадобятся для ремонта техники и стройки блиндажей.

Как сообщает пресс-служба Кременчугского горсовета, всю эту технику местные власти купили за деньги, выделенные из бюджета. Передали купленное артиллеристам 107 Кременчугского реактивного артиллерийского полка в субботу, 2 июня мэр Виталий Малецкий и его заместители.

Как сообщили представители власти, они всегда идут на помощь военным в вопросах снабжения их техников, но деньги на это в горбюджете города почти закончились. Поэтому мэр города и депутаты будут обращаться в Минобороны Украины с просьбой в своих расчетах предусматривать хотя бы минимальные потребности на материально-техническое обеспечение воинских частей Кременчуга. 

3929

3775316-07-02-13-44-47-500

3775316-07-02-13-44-55-604

3775316-07-02-13-45-00-599

3775316-07-02-13-45-02-213

3775316-07-02-13-45-03-467

3775316-07-02-13-45-04-834

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36265.html

У Полтаві мандрівний монах поділився рецептом миру для України

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

Із лекцією "Духовне вирішення матеріальних проблем" у Полтаву прибув ведичний монах-санньясі. 

Дхірашанта Дас Госвами більше сорока років вивчає ведичні практики самопізнання, йоги та медитації. З українцями він поділився знаннями про те, якою є людська природа, у чому причини незадоволеності своїм життям та секретами правильного виховання дітей.

Ми ж вирішили дізнатися, що мандрівний монах думає про корупцію, релігію, війну та навіть отримали рецепт миру для України. Детальніше у відео.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36264.html

Внедрение iGov в Полтаве: о системе для бизнеса и граждан

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32
Впровадження iGov у Полтаві: про систему для бізнесу і громадян
На даний момент на сайті онлайн доступно 338 послуг, скоро з’являться 70, ще 724 перебувають у роботі. На сьогоднішній день впровадження цієї системи активно імплементується у структурних підрозділах Полтавської ОДА та Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Петиція про впровадження iGov у Полтаві вже набрала необхідну кількість підписів і є обов’язковою до розгляду міською радою.
Волонтери проекту iGov Альона Гончаренко та Юлія Городчаніна представили систему в межах ініціативи Art Poltava, яка проходила 1-2 липня у Корпусному парку. Там волонтери в зоні IT-YARD розповідали про сучасний стан впровадження в межах області та міста.
Альона Гончаренко повідомила, що підтримка керівництва області значно розширила географію впровадження та прискорили хід його виконання в межах Полтавщини:
– Активна співпраця з Полтавською ОДА дала змогу впроваджувати онлайн-послуги далеко за межами обласного центру. На жаль, сама Полтава, досі не підключена до порталу і жителі міста мають доступ лише до загальнодержавних сервісів, але команда волонтерів постійно співпрацює в цьому напрямку з міською владою і, сподіваємось, що найближчим часом ситуація зміниться.
Волонтер зазначає, що значний попит серед населення нашого міста на подібні послуги підтверджують і нещодавні дослідження проведені Інститутом аналітики та адвокації. За їхніми даними, більше 65% опитаних відвідувачів Полтавського ЦНАПу виявили своє бажання отримувати державні послуги в електронному форматі.
Представник волонтерської групи по впровадженню iGov в Полтавській області Юлія Городчаніна коментує:
– Окрім зручності отримання різного роду довідок та інших документів громадянами, впровадження iGov побіжно сприяє економічному розвитку міста. Це відбувається, в тому числі за рахунок спрощення процедури реєстрації бізнесу, який створює нові робочі місця та сплачує податки. Підприємці отримують справжній подарунок, адже тепер, незважаючи на місце знаходження є можливість зареєструвати власний бізнес онлайн, уникаючи адміністративного навантаження та корупційних ризиків.
Богдан Андрєєв

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36263.html

Полтавцям нагадали про переваги системи iGov для бізнесу і громадян

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

В межах проекту ArtPoltava волонтери проекту iGov розповіли полтавцям про сучасний стан надання адмінпослуг онлайн в області

Ще 1 березня 2016 року на Полтавщині офіційно стартувала робота порталу iGov. Це некомерційний проект, який створено для боротьби з корупцією в сфері надання державних послуг громадянам та бізнесу, а також покращення взаємодії держави з громадянами. На даний момент на сайті онлайн доступно 338 послуг, скоро з’являться 70, ще 724 перебувають у роботі. На сьогоднішній день впровадження цієї системи активно імплементується у структурних підрозділах Полтавської ОДА та Головного управління Національної поліції в Полтавській області. Петиція про впровадження iGov у м. Полтава вже набрала необхідну кількість підписів і є обов’язковою до розгляду міською радою.

IMG_20160701_152849

Саме тому волонтери проекту iGov Альона Гончаренко та Юлія Городчаніна представили цю систему в межах ініціативи Art Poltava, яка проходить 1-2 липня у Корпусному парку Полтави. Там волонтери в зоні IT-YARD більш докладно розповіли про сучасний стан впровадження в межах області та міста.

Альона Гончаренко повідомила, що підтримка керівництва області значно розширила географію впровадження та прискорили хід його виконання в межах Полтавщини:

Активна співпраця з Полтавською ОДА дала змогу впроваджувати онлайн-послуги далеко за межами обласного центру. На жаль, сама Полтава, до сих пір не підключена до порталу і жителі міста мають доступ лише до загальнодержавних сервісів, але команда волонтерів постійно співпрацює в цьому напрямку з міською владою і, сподіваємось, що найближчим часом ситуація зміниться.

IMG_20160701_153351

Волонтер Гончаренко зазначає, що значний попит серед населення нашого міста на подібні послуги підтверджують і нещодавні дослідження проведені Інститутом аналітики та адвокації. За їхніми даними, більше 65% опитаних відвідувачів Полтавського ЦНАПу виявили своє бажання отримувати державні послуги в електронному форматі. 

Представник волонтерської групи по впровадженню iGov в Полтавській області Юлія Городчаніна коментує:

Міське сміттєзвалище Полтави повинно мати акустичне обладнання для відлякування птахів, автомобільні ваги та вишку для візуального

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

Ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ закликає громадян долучитися до громадської перевірки сміттєзвалищ по Україні з метою оприлюднення реальної загрози, яку становить бездіяльність влади у сфері поводження з побутовими відходами.

Громадські активісти #ВКЛЮЧАЙСЯ проаналізували Правила експлуатації полігонів побутових відходів, затверджені Наказом Міністерства з питань житлово-комунального господарства ще 1 грудня 2010.

За результатами аналізу було розроблено інфографіку, в якій зібрано базові норми, яким має відповідати будь-яке сміттєзвалище країни, наприклад:

1. На в'їзді до полігона побутових відходів має бути встановлений щит з такою інформацією:

  • назва полігона побутових відходів;
  • рік введення полігона в експлуатацію;
  • найменування суб'єкта господарювання, що здійснює експлуатацію полігона побутових відходів;
  • режим роботи полігона;
  • види відходів, що приймаються на полігон;
  • тарифи на надання послуг із захоронення побутових відходів;
  • найменування структури, що забезпечує охорону полігона побутових відходів.

2. На кожному полігоні побутових відходів має бути контрольно-пропускний пункт (КПП) і повинні бути встановлені автомобільні ваги для обліку кількості усіх видів відходів, що надходять на полігон побутових відходів.

3. На КПП повинна бути встановлена вишка для візуального контролю виду відходів, що завозяться бортовими і самоскидними транспортними засобами.

4. В'їзд на полігон і проїзд по його території здійснюються за встановленими маршрутами. На шляху руху транспорту мають бути таблички, які вказують напрямок.

5. Територія полігона побутових відходів має бути обмежена канавою для запобігання витіканню за межі полігона забруднених поверхневих вод. Не рідше ніж двічі на місяць операторам інженерного обладнання полігона слід проводити її огляд і за потреби очищати.

6. Полігони побутових відходів повинні бути з охороною.

7. При в'їзді на полігон побутових відходів має бути встановлений шлагбаум або в'їзні ворота.

8. На території сміттєзвалища повинно бути спеціальне звукове та біоакустичне обладнання для вілякування птахів.

 Infografika_VKL_smittya

”Поштовхом до реальних змін мають бути не трагедії, як на Грибовицькому сміттєзвалищі, а громадський контроль. Уряд зайнявся перевіркою реального стану сміттєзвалищ по всій Україні лише зараз, хоча згідно законодавства відповідальність за моніторинг стану полігонів побутових відходів, їх належне функціонування та перевірку впливу на довкілля було покладено на Державну екологічну інспекцію України і раніше. В нас немає підстав довіряти тому звіту ”на папері”, який готують зараз бездіяльні та корумповані чиновники на місцях. Ми можемо довіряти лише один одному, тому закликаємо громадян включатися у перевірку”, – підкреслив координатор регіональних комунікацій #ВКЛЮЧАЙСЯ Артем Соколенко.

Паралельно з громадською перевіркою громадська ініціатива #ВКЛЮЧАЙСЯ звернулась з запитами про ситуації в сфері поводження з побутовими відходами до керівництва всіх областей України. Незабаром у співпраці з експертами активісти опублікують зведений звіт за результатами отриманих від влади відповідей.

Довідка

Громадська ініціатива прямої дії #ВКЛЮЧАЙСЯ об’єднує у спільноту громадян, що уособлюють енергію громадянського суспільства України. До цієї ініціативи можуть долучитися всі небайдужі українці, які готові включатися у реальні дієві зміни незалежно від їхньої партійної приналежності, ідеологічних поглядів, професії, віку тощо.

#ВКЛЮЧАЙСЯ у соціальній мережі Facebook: https://www.facebook.com/vklnetua/

Читайте також: Прихована правда про Макухівське сміттєзвалище

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36261.html

Крадії активізувалися на пляжах Полтави

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

З початку сезону відпочинку на пляжах Полтави та Полтавського району вже зареєстровано близько 10 крадіжок особистих речей та грошей у громадян.

Тому поліція Полтави попереджає та нагадує мешканцям і гостям міста про елементарні заходи безпеки під час літнього відпочинку на водоймах. Кращим способом запобігти крадіжки, особливо на пляжі, є відсутність предмета крадіжки.

Не носіть з собою на пляж великі суми грошей, телефони, фотоапарати, дорогоцінності. Не залишай речі без нагляду , адже поки ми відпочиваємо, інші "працюють".
Якщо ж ви стали жертвою пляжних злодіїв, ні в якому разі не залишайте це без уваги. Негайно зверніться в місцеве відділення поліції, напишіть заяву чи зателефонуйте «102».
Безкарність тільки стимулює злодіїв до нових дій, а постраждати можуть й інші відпочивальники.
Полтавський відділ ГУНП в Полтавській області

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36260.html

В пяти селах на Полтавщине восстановили газоснабжение

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32
У п’яти селах на Полтавщині відновили газопостачання. Фото kordon.in.ua
Відключення сталося через проведення ремонтних робіт на Мартинівській газорозподільній станції. Про це повідомляє прес-служба Полтавської ОДА.
Газорозподільна станція належить ГПУ «Полтавагазвидобування», котре й проводить ремонтні роботи. І хоча районна влада, головний постачальник газу в районі — ПАТ «Гадячгаз» та населення були попереджені про відключення, уникнути соціальної напруги не вдалося.
– Попередження про відключення газопостачання у зв’язку з ремонтними роботами отримали ще 22 червня. Тиждень ми намагалися знайти шляхи вирішення проблеми, адже йдеться ще й про господарський спір між двома підприємствами, – розповів керівник Гадяцького району Олексій Матюшенко. – Коли нещодавно відключення таки сталося, без газу залишилися споживачі у п’яти селах та дві пекарні, які забезпечують хлібом увесь Гадяцький район і мешканців сусідньої Сумської області. Постачання газу потрібно відновити і вирішити спір двох підприємств. Людей ми заспокоюємо, бо сьогодні працівники Мартинівської хлібопекарні вже готові були пікетувати ПАТ «Полтавагазвидобування».
Представник ПАТ «Гадячгаз» озвучив свою претензію: на їхню думку ГПУ «Полтавагазвидобування» не витримало процедури сповіщення про відключення від газопостачання у зв’язку з ремонтними роботами. Мовляв, це потрібно робити за 21 день, а не за 8. І цього часу якраз не вистачило, аби оповістити населення та підготуватися до відключення.
Але під час дискусії з’ясувалося, що проблема лежить набагато глибше. Спір між підприємствами виник через облік газу. За травень «Полтавагазвидобування», яке має відповідні угоди зі своїм основним агентом – ПАТ «Гадячгаз», направив споживачам 144 тисячі кубометрів газу. Після розподілу газу між трьома ПАТ – «Гадячгаз», «Полтавагаз» та «Сумигаз», – було зафіксовано так званий «не баланс». Різниця між фактичними і зафіксованими вузлом обліку даними – 66 тис. м кубічних газу.
– У травні поточного року виник прецедент і проблема із закриттям балансів, – коментує головний інженер ГПУ «Полтавагазвидобування» Олександр Золотоус. – Щоб таких проблем більш не виникало, підприємство вирішило за власний кошт встановити на Мартинівській газорозподільній станції три засоби комерційного обліку газу – для «Гадячгазу», «Полтавагазу» та «Сумигазу». І врегулювати це питання. Ми у максимально стислі терміни монтуємо лічильники і далі після держповірки з кожним підприємством буде укладено угоду.
Заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло апелював до того, якщо не вдасться знайти компроміс, обласна влада звертатиметься у поліцію та прокуратуру та говорив про те, що газопостачання потрібно відновити. У підсумку «Гадячгазу» запропонували підписати тимчасову технічну угоду, яка діятиме, поки не встановлять лічильники і не закінчиться реконструкція. ГПУ «Полтавагазвидобування» пішло на зустріч мешканцям району — і відразу після підписання угоди по обіді відновило газопостачання.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36259.html

В Полтаве будут отключать электроэнергию: график с 4 июля

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32
У Полтаві вимикатимуть електроенергію. Фото – sumy.depo.ua
Електроенергію у Полтаві можуть вимикати з 5 по 8 липня. Графік розмістили на сайті «Полтаваобленерго».

До теми – З 1 липня в Україні подорожчали тепло і гаряча вода: нові тарифи

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36258.html

Комбата «Айдару» випустили на поруки нардепа з Полтавщини

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

Народний депутат України від «Радикальної партії» Ігор Мосійчук взяв на поруки командира батальйону «Айдар» Валентина Лихоліта з псевдо Батя. За комбата також поручився радикал Андрій Лозовий та представники «Самопомочі» Семен Семенченко і Єгор Соболєв.

-         Ми це зробили! Валентин Лихоліт "Батя" звільнений з під варти. Його відпустили під особисті поруки мої, Андрія Лозового, Семена Семенченка, Єгора Соболєва але це лише тактична перемога. Повна буде лише після звільнення всіх політв'язнів і знищення режиму цинічних бариг! Зараз створюємо оперативний штаб по звільненню всіх політв'язнів. Ми продовжуємо акцію спротиву, - наголосив Мосійчук.

11111

Нагадаємо, Батю затримали військовою прокуратурою нібито за заявою колишнього мера Сєвєродонецька та його заступників, які звинувачують Лихоліта в тому, що його бійці забрали в них фотоапарат та інші матеріальні цінності.

Читайте також: Юрій Бублик взяв на поруки голову Глобинської РДА, якого підозрюють в отриманні хабаря

 

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36257.html

В Кременчуге появились пираньи

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

В Кременчуге появились пираньи. Совсем недавно в Кременчуг приехала Киевская выставка экзотических рыб и животных. Все желающие могут увидеть эксклюзивные виды рыб, а также земноводных и экзотических животных во дворце культуры КрАЗ. Открывается экспозиция в 10:00, и работает до 20:00.

Вы сможете своими глазами увидеть Псевдоплатистому, Панцирную щуку, Плекостомуса, Цитрона, Африканского змееголова, Пираньей и много других. Кроме рыб, можно увидеть несколько разновидностей черепах, крокодилов, а также 2 обезьянки и королевского питона. 

dsc_0072_novyi_razmer_146737193136

dsc_0062_novyi_razmer_146737192853

Как рассказывают смотрители выставки, она существует уже более 10 лет и гастролирует по всей Украине, радуя и детей и взрослых. Рыбкам и животным в среднем 9-11 лет. Аквариумы чистые, не побитые, а рыбки аккуратные и красивые. Внимание посетителей прельщал аквариум с Пираньями. Несмотря на то, что взрослая Пиранья может с лёгкостью перекусить палец или деревянную палку, они очень красивые и «гламурные».

dsc_0125_novyi_razmer_146737194329

По всех телах этих рыбок, расположены оранжевые блестящие пятна, которые и придают сказочного вида пираньям. Также изюминкой выставки является обезьяна Анфиса. Это милое животное очень любит детей, и жаждет познакомиться с каждым. 

dsc_0146_novyi_razmer_146737194963

Перевозят рыбок из города в город с помощью специальных контейнеров, куда заливается вода и закачивается кислород. Конечно, для любого животного переезды это стресс. Именно поэтому у многих из них нет нереста. 

Самое интересное, что абсолютно все рыбы, земноводные и животные, представленные на экспозиции – мясоеды.

dsc_0135_novyi_razmer_146737194545

Каждый день в 18:00 у Вас есть возможность посмотреть на кормление экспонатов, а также познакомиться с чудной обезьянкой Анфисой. 


ФОТОГРАФИИ С ВЫСТАВКИ ЗДЕСЬ

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36256.html

На Полтавщині двоє 17-річних парубків пограбували чоловіка

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

Один з грабіжників уже мав проблеми з законом.

За допомогою до Кременчуцького відділу поліції звернувся 30-річний місцевий мешканець. Чоловік повідомив про те, що, повертаючись додому в вечірній час по вулиці Княгині Ольги, двоє невідомих чоловіків, застосовуючи силу, заволоділи мобільним телефоном, гаманцем та чоловічою сумкою потерпілого. Чоловікові завдано збитку на суму понад 4000 гривень.

В ході проведення оперативних заходів правоохоронцями встановлено обставини скоєного та затримано винуватців скоєного. Ними виявились двоє 17-річних молодиків, один із яких вже мав проблеми із законом за скоєння злочинів.

«Запримітивши потерпілого, молодики заволоділи його майном та спричинили чоловікові тілесні ушкодження. В подальшому в одному із підвалів багатоповерхівки залишили все, що не представляло цінність, а телефон в подальшому реалізували в місцевий ломбард» - повідомив Вадим Могила, керівник кременчуцької поліції.

Розпочато кримінальне провадження за статтею 186 Кримінального кодексу України (грабіж). За скоєне винуватцям загрожує позбавленням волі на строк від чотирьох до шести років.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36255.html

Організатори фестивалю «Купальські гуляння» розповіли, на що чекати полтавцям в наймістичнішу ніч року

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

29 червня в Полтавській ОДА відбулася прес-конференція організаторів всеукраїнського етнографічного фестивалю «Купальські гуляння».

«Купальські гуляння» — всеукраїнський етнофестиваль, який проводиться на «Березі Свободи» селі у Ковалівка. Проте, у зв’язку з російською агресією на сході країни, у 2014 і 2015 роках організатори заходу брати Юрій та Олександр Бублики прийняли рішення не проводити гуляння.

Але людська психіка втомлюється від негативу з новин, які супроводжують її щодня. Тому, зваживши всі «за» і «проти», у цьому році було вирішено провести «Купальські гуляння» в Ковалівці.

Організатори не використовуватимуть феєрверки, а частина коштів, виручених на фестивалі, піде на допомогу бійцям в АТО. Про це розповіла волонтер Полтавського Батальйону Небайдужих Наталія Ковальова:

— Людям, які приїдуть на фестиваль на власних авто, пропонуватимуть зробити благодійний внесок. Вартість цього внеску за паркування складатиме 20 гривень. Ці гроші на підтримку бійців АТО збиратимуть волонтери Полтавського Батальйону Небайдужих. Вони даватимуть взамін спеціальний квиток. Також будь-хто з на фестивалі може зробити благодійний внесок на потреби учасників АТО.

На фестивалі будуть дві сцени — мала (для проведення виступів самодіяльних колективів) і велика (для виступів «Лісапетного батальйону», рок-гуртів «Mad Heads» та «OT VINTA»). Ще одна сцена буде влаштована спеціально для запису програми Ігоря Кондратюка «Караоке на Майдані», яку потім покажуть на всю країну по каналу СТБ.

— Хочемо, щоб нашу співочу Ковалівку побачила вся Україна, — говорить Ковалівський сільський голова Олександр Бублик. — Ігор Кондратюк відзніме тут відразу дві програми, показавши нашу співочу Полтавщину.

У перервах між виступами рок-гуртів учасники фестивалю зможуть побачити вражаюче вогняне шоу.

На відвідувачів «Купальських гулянь» також чекають: містечко народних майстрів, майстер-класи з народних ремесел, дитячі атракціони, виступи воркаутерів, ватра, купальська дискотека. Вхід на всіх заходи вільний для вільних людей.

Брати Бублики зазначають, що «Купальські гуляння» — це найбільший на Полтавщині водяний фестиваль. Тому як же тут без річки (в даному випадку Коломаку). Біля неї проходитиме вечірня фестивальна програма: стрибки через вогнище, пускання вінків на воду.

— Це традиції українського народу, про які у щоденній метушні, особливо у місті, поступово забуваємо. Тому «Купальські гуляння» мають нагадати нам усім, що ми — українці і маємо берегти свої звичаї та обряди, — говорить народний депутат України Юрій Бублик.

Також на фестиваль можна їхати з дітьми. Тут для них будуть атракціони.

Захід пройде за сприяння Полтавської ОДА, яку на прес-конференції представляв начальник управління культури Геннадій Фасій:

Це вперше Полтавська облдержадміністрація долучається до організації «Купальських гулянь» у Ковалівці. Всі залучені структури ОДА та Полтавської РДА знають свої обов’язки і будуть працювати в цей день, щоб кожен, хто приїде на фестиваль, відпочив максимально комфортно.

Однією з особливостей фестивалю є купальська лотерея, гроші з якої теж підуть на потреби бійців АТО. Вартість квитка складатиме 20 грн. Переможці лотереї отримають можливість поїхати на екскурсію до Верховної Ради під час сесійних засідань із заїздом до Музею корупції у Межигір’ї. Ще частина учасників отримають додаткові призи.

З приводу організаційних питань можна звертатися за телефоном: 050-716-04-36 (Андрій).

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36254.html

Молодежь "Ворсклы" терпит минимальное поражение в первом спарринге

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32
Фото та текст - ФК "Ворскла"
ТМ. 2 липня. 2016. 17:00. Полтава. Стадіон "Лтава".
Голи: Пилиповець, 28 – Власюк, 30, Войцеховський, 39.
«Ворскла»: Вічний, Саків, Остапенко, Гаркуша, Варен, Пилиповець, Кравченко, Ічанський, Брага, Гасенко, гравець на перегляді.
У другому таймі на поле виходили: Шевчук, Максименко, Луценко, Алантьєв, Прядун, гравець на перегляді, Дудка, Мороз, Зосенко, Шаповал.
Тренер: Олександр Омельчук.
На початку гри впевненіше виглядали гості. Досвідчені бійці першої ліги провели кілька небезпечних атак. Втім, захист "Ворскли" впорався зі своєю роботою добре, не давши суперникам вразити ворота.
На 29 хвилині полтавці змогли провести атаку, яка одразу ж виявилася результативною. Влучним ударом Пилиповець відкрив рахунок у матчі. Але гості відповіли за дві хвилини пострілом зі штрафного у виконанні Власюка - 1:1. Дуже скоро гості забили і другий. Сталося це на 39 хвилині, Войцеховський реалізував свій момент.
У другому таймі полтавці робили все, щоби зрівняти рахунок. Освіжений змінами склад вів гру, втім, моментів багато створити не вдавалося. Кілька разів небезпечно полтавці пробивали з-за меж штрафного. Це було загрозливо, проте безрезультатно. Наприкінці матчу полтавці влаштували справжню облогу воріт суперників, швидко переміщуючи м'яча в атаці та маючи кілька моментів після стандартів. Та все марно – охтирська фортеця вистояла.
Читайте також: «Гірник-спорт» зіграв внічию з «Черкаським Дніпром»

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36253.html

В Полтаве Корпусный парк заполнило новое поколение

Новости Полтавы и области 03.07.2016 в 18:32

"Поколение Google" - организатор масштабного Арт-фестиваля, который проходит в Корпусном парке города

Электровелосипеды, куклы-мотанки, экологические дома, IT-технологии, музыка и поэзия, развлечения для детей и взрослых, мастер-класс по канатохождению, чай, сок, кофе и бабушкины пирожки - в Корпусном парке Полтавы второй день проходит масштабный Арт-фестиваль "Poltava ART". 

Корпусный парк условно разделен на две части: одна - лекции и семинары, вторая - все, что касается искусства. Фестиваль разделили на два дня, так как объем запланированных событий огромный. 

img_1348_146737953419

"Сегодня мы в третий раз проводим это мероприятие. организатором является общественная организация "Поколение Google". Цель мероприятия - объединение людей, которые любят творчество, интересуются бизнесом, IT-технологиями, вдохновить их на самосовершенствование. Мы уверены, что в украинцев - огромный потенциал. Мы не должны куда-то рваться, уезжать. Надо оставаться в Украине и работать для дальнейшего процветания нашей Родины", - рассказал глава "Поколение Google" Евгений Антонец.  

img_1333_146737951090

img_1320_14673794844

img_1336_146737951880

img_1392_146737956759

img_1412_146737960977

img_1425_146737962464

img_1503_146739423783

img_1514_146739424438

Больше фотографий смотрите в фотоотчете.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36252.html

Назад | Вперед