Богдан Шуст: «Быстро адаптировался в новой команде»

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:24
Богдан Шуст. Фото та відео - «прес-служби» ФК «Ворскла»
Мабуть, перш за все, цьому посприяли людські якості: Богдан вихований, толерантний, в побуті на полі – справжній профі. Сьогодні він, захисник останнього рубежу, відкриває нашу традиційну міжсезонну рубрику «Черговий на зборах». Отож, слово Богданові, який коротко після виснажливого вечірнього тренування поділився своїми враженнями від першого робочого дня у Словенії…
Читайте також: Кого «Ворскла» взяла на збори: список футболістів

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36245.html

В Полтаве произошло 2 ДТП с пострадавшими

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:24

ДТП произошли на ул. Европейской и ул. Ивана Мазепы.

Вчера около 10 вечера на ул. Европейской (Фрунзе) столкнулись "Таврия" и "Фиат". Автомобиль "ЗАЗ-110307" под управлением 42-летнего жителя Диканского района двигался от ул. Ляли Убийвовк. Выполняя поворот, "Таврия" столкнулась с "FIATDoblo" под управлением жителя Полтавского района. Водитель "Таврии" получил травмы.

PM4image001

PM149image002

Через 4 часа на ул. Ивана Мазепы (Калинина) автомобиль "ВАЗ-21121" под управлением 25-летнего полтавчанина столкнулся с грузовиком "МАН-L200", за рулем которого был 53-летний житель Кировоградщины. 34-летняя пассажирка "ВАЗ" травмировалась, сообщили в полиции.

PM219image004

PM270image003

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36244.html

В Полтаве «накрыли» 130 игровых автоматов

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:24
На Полтавщині «накрили» 130 гральних автоматів
Правоохоронці провели санкціоновані обшуки у п’яти підпільних гральних центрах Полтави та вилучили 130 гральних автоматів та комп’ютерів. Тривають слідчі дії та встановлюють організаторів нелегального бізнесу.
Прес-група УСБУ в Полтавській області.
До теми – На Полтавщині вилучили понад 300 комп’ютерів, на яких надавали гральні послуги

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36239.html

Руководитель Центра помощи участникам АТО в Полтавской области: «Гражданин Украины имеет право на 5 участков земли»

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:24
«Ми — буфер між владою і АТОвцями»
Валерій Довженко. Фото з соціальних мереж
– Валерію, Ви працюєте керівником Центру допомоги учасникам АТО в Полтавській області. Розкажіть будь ласка, чим займається Ваша організація і які напрямки є пріоритетними?
– Наша організація має статус дорадчо-консультативного органу. Тобто ми допомагаємо бійцям АТО в реалізації їхніх прав. Щоб вони отримали все, що передбачено законодавством.
– Ваш центр працює вже півроку. Які проблеми є найактуальнішими для учасників АТО в Полтавській області? З чим найчастіше звертаються бійці?
– Питання номер один — це земля. Земельні ділянки цікавлять більш за все. Це і є найголовніша, основна проблематика. В принципі, боремося і з цим. Ну як боремося — ми ніколи не відкриваємо двері з ноги. Завжди заходимо, обережно запитуємо. У нас домовленість з керівниками Держгеокадастру — в кожному районі є представники нашого Центру. І так само там є їх консультанти.
Один час ми з колишнім тимчасово виконуючим обов’язки начальника цього органу Наталією Дяченко поїздили по районам, домовились, що бійці АТО в області звертаються безпосередньо в наш Центр. Тому що одна справа Полтава, Кременчук, Горішні Плавні. А інша — Шишаки, Машівка, Карлівка, Зіньків. Керівник центру в районі допомагає досягти результатів. Ми трошки знімаємо градус напруження. Це і є наша основна задача. Ми — буфер між владою і АТОвцями.
– Після повернення з зони бойових дій ви працювали у волонтерській службі емоційної підтримки «АТОЛ ЛІНІЯ». Що це за організація. І взагалі, потрібна емоційна підтримка бійцям?
– Однозначно, так. Спочатку ми їздили з представниками Фонду «Унія 1219» Вольдемарасом Ажубалісом і Ольгою Олексієнко по районам і дізнавалися: чи потрібно це взагалі? Казали, що так, але мало хто буде дзвонити на лінію. Насправді, коли «прижме» — будуть дзвонити і дзвонять.
По великому рахунку, єдине чим ця лінія займається — вона емоційно допомагає бійцям. В якому сенсі емоційно? Людина не отримує психологічну допомогу. Ніколи ми не позиціонувалися, що ми — психологічна служба. Боєць телефонує, розповідає, ділиться своїми проблемами. Можливо, чимось хвалиться, можливо, жаліється.
Також є перенаправлення. Коли бійцю потрібна якась соціальна допомога — наприклад, дізнатися, куди писати заяву, щоб отримати матеріальну допомогу — його перенаправляють безпосередньо в центр допомоги учасникам АТО. Якщо потрібна психіатрична допомога — є людина зі стажем, яка займається цим питанням.
В принципі, «АТОЛ» працює вже більше, ніж 7 місяців, гарно себе зарекомендував. І плюс розгалужена сітка Центрів допомоги учасникам АТО зробила все, щоб ця служба працювала по всій Україні.
– Тобто є філії?
– Ні, немає філій. Просто ми запропонували свої послуги в інших областях України. Вони використали цю можливість. Бійці телефонують зі Львова, з Харкова, з Одеси дуже багато.
– Це є дуже актуальним в наш час?
– Однозначно. Дуже часто телефонують. Ми працюємо з 17 до 23 кожного дня. Як раз вечірній час, коли ти не на роботі, коли тебе щось турбує, коли в тебе якийсь дисонанс почуттів. Це не обов’язково АТОвці, телефонують і внутрішньо переміщені особи — переселенці, і інші люди.
– З ними спілкується людина з відповідною освітою?
– Так, звичайно. Волонтери пройшли підготовку в литовських спеціалістів. І екзамени і практика була. Все, як потрібно.
Бійця смикають: «Давай відпочивай». А він: «Та почекайте, в мене паркан завалився».
– Ви згадали за Литву. Ви самі захищали нашу Батьківщину на сході, а потім проходили реабілітацію в цій країні. Розкажіть будь ласка, звідки в вас з’явилась така можливість, як ви туди потрапили?
Завдяки Литовській Республіці і представнику цієї країни в Україні Волдемарасу Ажубалісу. Після 2-го поранення було вже необхідно пройти реабілітацію. Я здав документу, відправили на Литву. 28 днів проходив реабілітацію в Друскінінкаї.
– А чим відрізняється процес реабілітації військовослужбовців в Україні і Литві?
– Непрофесіоналізмом.
– Тобто ми ще не знаємо як до цього підходити?
– Ми, як діти, як щенята сліпі: намагаємося і це, і те зробити. Не виходить — вчимося на своїх помилках. Хоча декілька разів пропонувалося: «Хлопці, ось дивіться, як в Литві робиться».
Там, якщо ти пройшов бойові дії, ти в обов’язковому порядку маєш пройти курс реабілітації. І військовий психолог, навчений за стандартами НАТО, дивиться, скільки тобі необхідно: 10 днів, 20, 30. З сім’єю або без сім’ї.
Та реабілітація, яка нам надається Державною службою у справах ветеранів війни, призначена тільки на одного бійця. Тобто він відслужив, відвоював, приїздить додому до дружини, бере путівку і їде один. А дружина залишається вдома.
– А там, я так розумію, ти їдеш або з сім’єю, або без?
– Ти вже сам вирішуєш, як тобі буде краще. Звичайно, там були всі з сім’ями. Єдине, що холості були без неї. А так з дружиною, з дітьми — там шикарний аквапарк, природа. Це курортне місто. Можна сказати — литовський Крим. Якраз знизу знаходиться, на кордоні з Білорусією.
– У нас взагалі реабілітація з сім’єю не практикується?
– Ні, практикується. Наша область взяла на себе зобов’язання, щоб бійцям можна було поїхати на реабілітацію з дружинами. Це обласна регіональна програма. Потрібно звернутися в Центр у справах сім’ї дітей та молоді, і він надає 6 курортів Полтавщини, куди ти можеш разом з сім’єю поїхати по місцю: Миргород, Зіньків, Нові Санжари. В Миргороді дуже багато курортів. І це не санаторно-курортно, а просто відпочинок. Ти приходиш в себе.
– А який період відпочинку? Там є якісь обмеження? Чи 22 дні?
– Немає. Єдине: якщо ти домовишся від державної служби поїхати, наприклад, в Одесу чи Харків. І ти береш з собою сім’ю, то твої 22 дні зменшуються вдвічі — до 11 днів.
– Я так розумію, що це великої складності не викликає?
– Було б бажання. Вони навпаки вмовляють. Кажуть: «Подзвоніть своїм бійцям, нехай вони приходять до нас і їдуть на відпочинок».
– Дивіться, бійці про це знають, їм говорять. Можливо, в них є якійсь бар’єр? Чому вони не звертаються так активно?
– Ніякого бар’єру немає. Єдине питання — в матеріальній базі бійців. Уявіть, тебе рік не було вдома. В тебе дах покосився, кран протікає. Ти повернувся з війни і маєш, як справжній чоловік, попіклуватися про свою сім’ю. Елементарно: щось підкрутити, десь ремонт зробити. Тільки в цьому «заковичка». Бійця смикають: «Давай відпочивай». А він: «Та почекайте, в мене паркан завалився. Треба його відремонтувати». Все інше — було б бажання.
– Скажіть будь ласка, куди нам звернутися. Центр допомоги учасникам АТО — де він знаходиться, як він працює?
– Вулиця Соборна, колишня Жовтнева, 45, приміщення Полтавської ОДА, перший поверх, кабінет 121. В принципі, бійці вже знають. Я з ними на вулиці вітаюся — всі полтавці, всі через мене проходять. А на гарячу лінію «АТОЛу» — там легко запам’ятовується номер: 0-800-20-30-20. З 17 до 23 години абсолютно безкоштовно з усіх мобільних операторів.

«По децентралізації кожна сільська рада вважає, що земля поза її межами — це її власність»


– Розкажіть більш детально про землю. Ви сказали, що це питання найактуальніше.
– Чомусь до армії ніхто не знав, що громадянин України має право на 5 ділянок землі. Як і Ви, як і я. Якщо ви учасник АТО, Ви маєте першочергове право на отримання земельної ділянки. А якщо Ви не учасник війни, Ви просто можете отримати вільну ділянку: на садівництво, будівництво, гаражне будівництво, ведення особистого селянського і на фермерське господарства. Ви можете написати заяву. Підходьте до мене, я вас проконсультую куди звертатися.
Бійці ж теж до війни не знали. А тепер всі пільги розписані. Вони приходять і питають: «Де наша земля?». Я кажу: «Хлопці, органи місцевого самоврядування — це раз, Держгеокадастр — це два». Крім того, первинна правова допомога, плюс емоційна допомога — це все ведеться в 121-ому кабінеті Полтавської ОДА.
– Я розумію, що є певні складнощі, їх дуже багато, що отримати цю землю.
– Земля ділиться на дві категорії: в межах населеного пункту і поза ним. В межах населеного пункту, тобто місто Полтава, відповідальні за це питання органи місцевого самоврядування — мер міста і районні ради. Наприклад, якщо Ви хочете ділянку в межах Шевченківського району, Ви маєте повне право написати заяву, сесія її розгляне, є земля, немає землі, і напише вам відповідь. Чому не дають? Хлопці, вибачте, але в жовтні Ви обрали своїх депутатів — насолоджуйтесь. Поза межами населених пунктів — це вже державна земля і відповідальний Держгеокадастр України в Полтавській області.
– Тут більше нюансів і складніше?
– Складніше. Тому що по децентралізації кожна сільська рада вважає, що земля поза її межами — це її власність, і вона має повне право нею розпоряджатися. Там вже в ручному режимі треба телефонувати, розмовляти, пояснювати закони. Є своя специфіка.
– Є випадки, коли отримували бійці землю. Скільки вони чекали?
– Ми говоримо про ситуацію, коли земля в межах чи поза межами населеного пункту?
– В межах.
– Відбувається все дуже просто. Збирається сесія районної ради і розглядається питання про виділення земельних ділянок учасникам АТО. І ті заяви, які були на той момент від учасників АТО, вони сюди переносяться, і кожен з них отримує свою земельну ділянку.
Якщо ж Ви, як учасник АТО, написали заяву, Вам відмовили і Ви одразу заспокоїлись, ні — так ні, то нічого не вийде. Ніхто не буде вас шукати по телефону: «Ой, ви ж написали заяву, де ж виходите? Там же ж землю роздають». Тому я завжди кажу — отримав відмову, повертаємося назад і пишемо ще раз. Як тільки проходить сесія і вони виділяють земельну ділянку в межах населеного пункту, то у Вас в цей час лежить вже Ваша заява.

«У нас є три програми по отриманню квартири»


– А якщо отримувати квартиру?
– Для того, щоб отримати квартиру, у вас має бути потреба у поліпшенні житлових умов. Єдиний критерій, що Ви потребуєте поліпшення житлових умов — Ви повинні стояти в черзі на квартиру в своєму місті. Якщо ж ви не стоїте, але вам треба квартира: а де документальне підтвердження?
– Учасникам АТО, їм легше в першу чергу отримати квартиру?
– Вони першочергові. Але є ще позачергові — інваліди війни І, ІІ, ІІІ груп, родини загиблих. В Полтаві з цим проблем немає: мер міста пообіцяв і робить все можливе, щоб родини загиблих отримали квартири першочергово.
А в інших випадках — у нас є три програми по отриманню квартири. Навіть якщо ти стоїш на черзі і не можеш отримати квартиру, ніхто не заважає тобі ними скористатися: «Молодіжка», «Власний дім» і «50 на 50».
«Власний дім» — програма для мешканців сільської місцевості. Від 100 000 до 200 000 грн ти можеш отримати на 20-30 років під 3% річних — на будівництво, ремонт, придбання будинку в своїй сільській місцевості.
В місті це — «Молодіжка». Бійці АТО у віці до 35 років мають право на молодіжне кредитування пільгове — 3-6% на 30 років. Будь ласка.
– З приводу емоційної підтримки, проводяться у Вас якісь культурні заходи для учасників бойових дій?
– Ні, там сидять волонтери, які, грубо кажучи, приховують свої обличчя. Дзвінки надходять анонімно. Я сумніваюсь, що було б доцільно робити такі заходи, де люди могли б побачити всіх волонтерів. Їх-то можна знайти і побачити в інтернеті, але абонент ніколи не знає, з ким саме він спілкується.
– Нагадайте ще будь ласка на камеру номер «АТОЛ ЛІНІЇ»
– : 0-800-20-30-20. З 17 до 23 години, без вихідних і свят. Будь ласка дзвоніть, хто потребує.

Розмову провела Марина Мацугиря, телестудія «Місто»
Над текстом працював: Денис Старостін, прес-служба ВСЕП «АТОЛ ЛІНІЯ»

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36238.html

Заработали консультативные телефонные линии для абитуриентов

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:24
Запрацювали консультативні телефонні лінії для абітурієнтів. Фото – vchasnoua.com
Фахівці МОН та волонтери громадської організації «Фонд «Відкрита політика» консультуватимуть громадян з питань вступу до вищих навчальних закладів та оперативно реагувати на можливі факти порушення законодавства. Про це йдеться на Урядовому порталі.
Найбільш поширені запитання та відповіді на них будуть розміщені на офіційному веб-сайті МОН у рубриці «Вступна кампанія».
Стаціонарний номер: (044)-481-32-15.
Мобільний номер: 068-951-25-13.
Номер для дзвінків з території Криму та тимчасово непідконтрольних територій Донецької та Луганської областей: 050-550-54-11.
Консультативні телефонні лінії працюватимуть протягом вступної кампанії.
До теми – В Україні створять реєстр вишів

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36237.html

Миргородская авиация открыла двери для будущих контрактников

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
Продовжуючи інформаційну компанію з роз’яснення умов служби у Збройних силах України, Полтавський обласний військовий комісаріат провів День відкритих дверей у 831-й бригаді тактичної авіації, що дислокується у Миргороді.
Фото надане прес-службою Полтавської ОДА
Подивитися, чим живе і як працює авіація на Полтавщині, приїхали більше 330 представників районних державних адміністрацій області, районних (міських) військових комісаріатів, молодіжних військово-патріотичних організацій, студентів та молоді прибули до військової частини у місті Миргороді. Про це повідомили у прес-службі Полтавської облдержадміністрації.
– Прохання до присутніх донести на апаратних нарадах, зустрічах з активом району (міста), сільської (селищної) радах, через місцеві засоби інформації справжні умови в яких проходять військову службу, завдання та вакантні посади. Головна мета чесно і відкрито, нічого не приховуючи сприяти свідомому рішенню громадян на користь військової служби адже зараз як ніколи армію потребує вмотивованих, патріотично налаштованих професіоналів, – зазначив Едуард Бородай, заступник Полтавського обласного військового комісара по особовому складу та громадськістю підполковник.
Представник військової частини довів до присутніх бойовий шлях, внесок і участь авіації, зокрема Миргородської частини, у антитерористичній операції.
Учасникам заходу показали казармене приміщенням, ознайомили їх із особливостями несення служби роти охорони, бойовою технікою тощо.
Командир частини полковник Сергій Ялишев подякував присутнім за внесок у популяризацію військової служби та запросив бажаючих до проходження служби як на рядових, сержантських посадах так і на офіцерських.
Цього дня, 30 червня, із Полтавського обласного збірного пункту в черговий раз направили 75 добровольців, які свідомо прийняли рішення стати на захист країни та підписати контракт зі Збройними силами. А з початку року більше тисячі громадян з Полтавщини вже підписали контракт на проходження служби.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36236.html

С 1 июля в Украине подорожали тепло и горячая вода: новые тарифы

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
З 1 липня в Україні подорожчали тепло і гаряча вода: нові тарифи. Фото – portal.lviv.ua
Значне подорожчання послуг пов'язане з новою єдиною ціною на газ для населення і постачальників. Про це повідомляє сайт obozrevatel.com
Кабінет міністрів України вирішив з 1 травня привести ціну на газ до єдиного знаменника – 6879 гривень за тисячу кубометрів. 9 червня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг, ухвалила рішення підвищити тарифи на тепло і гарячу воду.
Так, з 1 липня середньозважений тариф на тепло виріс на 95,3% – до 1043 гривень за 1 Гкал (замість 534 грн за 1 Гкал). Однак це зовсім не означає, що всі українці будуть платити однаково - ціна залежить від компанії-постачальника послуг.До теми – Уряд удосконалив механізм нарахування субсидій: про обіцянки влади

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36235.html

На выходных в Украине будет жарко

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
На вихідних буде спекотно. Фото з сайту ck.ridna.ua
В останні дні температура дещо знизилася, втім уже в суботу в Україну повертається спека. Про це пише ТСН.
У суботу, 2 липня, практично в усіх областях температура повітря буде 27-30 градусів з позначкою плюс.На Півдні можливі дощі з грозою. У неділю, 3 липня, ситуація для більшості регіонів практично не зміниться.Лише на Заході країни прогнозують зниження температури до +23-26. Крім того, у регіоні можливі дощ і гроза. У решті областей синоптики опадів не прогнозують.

Нагадаємо стихія, яка нещодавно була на Полтавщині, наробила лиха у кількох районах.
Для подолання наслідків негоди виділили 18 мільйонів гривень.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36234.html

Кого «Ворскла» взяла на сборы: список футболистов

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
Фото та текст - прес-служба ФК «Ворскла»
Шанс проявити себе, тренуючись разом із гравцями «основи», спробують, зокрема, оборонці Владислав Бобров і Ардін Даллку. Є й ті, хто вже дебютував у Прем’єр-лізі, але то був радше легкий аванс, а далі є що доводити у важкому тренувальному циклі Миколі Квасному, Володимиру Одарюку й Богданові Мельнику.
Загальний список гравців, яких тренери включили в список на літній етап закордонних зборів має такий вигляд:
Воротарі: Шуст, Ткаченко, Непогодов Захисники: Сімінін, Сапай, Квасний, Бобров, Даллку Ардін, Дитятьєв, Довгий, Пердута, Чеснаков Півзахисники: Скляр, Ткачук, Голодюк, Ребенок, Довгий, Мельник, Бартуловіч. Нападники: Бараннік, Коломоєць, Шиндер, Хльобас.
Жоден з гравців, які до цього часу були на перегляді в тренувальному таборі «біло-зелених» і брали участь у двох контрольних поєдинках у Полтаві, не змогли переконати тренерський штаб у здатності створити конкуренцію наявним гравцям основного складу. Отож, пошук виконавців, які могли б підсилити гру «Ворскли», тривають.
Читайте також: «Ворскла» відправилася на тренувальні збори у Словенію

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36233.html

ФК «Полтава» проиграл контрольный поединок соседям (видео)

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
Фото та відео - Прес-служба ФК «Полтава»
Голи: Недоля, 17 - Бояринцев, 81 (пен.), Сондей, 85
ФК «Полтава» (1-й тайм): Бонь, Ковтун, Парамонов, Гудак, Гравець на перегляді, Вовкодав, Недоля, Іванов, Зеленевіч, Насібулін, Коновалов.
ФК «Полтава» (2-й тайм): Гравець на перегляді, Стеценко, Дмитренко, Кушніренко, Сокуренко, Гравець на перегляді, Мілько, Коваленко, Гравець на перегляді, Семенюк, Гравець на перегляді.
Гл. тренер: Анатолій Безсмертний.
«Нафтовик-Укрнафта» (Охтирка) (1-й тайм): Зайчук, Циколія, Лапін, Передістий, Антюх, Г.Пасч і гравці знаходяться на перегляді.
Нафтовик-Укрнафта (Охтирка) (2-й тайм): Бояринцев, Е.Пасіч, Сондей, Піднебенной, Арвеладзе, Войцеховський, Власюк і гравці, які знаходяться на перегляді.
Гл. тренер: Володимир Книш.Читайте також: «Ворскла» відправилася на тренувальні збори у Словенію

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36232.html

Скликається восьма позачергова сесія обласної ради

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

Голова обласної ради Олександр Біленький видав розпорядження про скликання восьмої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання, пленарне засідання якої відбудеться 29 червня 2016 року о 10.00 у приміщенні обласної ради (м. Полтава, вул. Соборності, 45).

На розгляд восьмої позачергової сесії обласної ради сьомого скликанняї внесені питання:

1.Про резервний фонд обласного бюджету.

2.Різне.

На сесію запрошуються: народні депутати України, голова обласної державної адміністрації, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, голови районних державних адміністрацій, керівники департаментів, управлінь і відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, міські голови міст районного значення та селищні голови, керівники профспілкових органів області, громадських організацій, представники засобів масової інформації.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36231.html

Полицейские Полтавщины просят опознать человека

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
Фото з офіційного сайту ГУ НП Полтавщини
Чоловік через стан здоров’я нічого не може про себе повідомити. Найбільше реагує на ім’я «Саша». З грудня 2005 року перебуває на лікуванні в Обласній психіатричній лікарні «Снітино».
На фото 2016 року - 37-45 років.
Прикмети чоловіка: зріст 160 см, 54 розмір головного убору, обличчя овальне, волосся темне коротке пряме, брови прямі, очі темні, ніс прямий, приплюснутий, губи тонкі, вушні раковини відстовбурчені.
Особливі прикмети: на спині має сліди від захворювання «Віспа» та родиміп’ятна, має косоокість, косолапість, глухонімий. Якщо вам відома будь-яка інформація про особу чоловіка, його родичів чи знайомих, прохання повідомити Лубенський відділ ГУНП в Полтавській області за телефонами – 0501737543, 0663857075, 0504408276, за матеріалами Лубенського відділу ГУНП в Полтавській області.
Читайте також: Поліція Полтави шукає свідків ДТП

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36230.html

Додаткові 10 мільйонів гривень - для постраждалих у Чорнухинському районі

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

розруха_готово.jpegСело Вороньки - епіцентр стихійного лиха, яке цього тижня пронеслося над Полтавщиною. Затоплені подвір'я, погреби і огороди, зірвані покрівлі, обвалені стіни - град з вітром наробили тут чимало біди. Місцева жителька Марія Снісаренко розповідає - навіть не знає, як тепер викручуватись. Адже з невеликими статками її родини важко буде усунути усі руйнування.

- Я живу у багатоквартирному будинку - а там дах не такий, як на приватній хаті. Там простим латанням справа не обійдеться - великі гроші для ремонту потрібні. Нам це просто не по плечу, навіть якщо і складемось усім будинком нашими невеликими фінансами, - бідкається жінка.

Голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький до Вороньків Чорнухинського району приїхав не оглянути збитки - від себе постраждалим привіз 200 листів шиферу, матеріалу, який в дефіциті у Чорнухах після бурі. "Сьогодні ми з депутатами обласної ради ухвалили рішення - негайно скликати сесію, щоб приєднатись коштами обласного бюджету до подолання наслідків негоди", - сказав голова обласної ради.

- Позачергову сесію я буду скликати на 29 червня - перший же робочий день цього тижня. На порядку денному одне питання — виділення 10 мільйонів гривень до резервного фонду, з подальшим перенаправленням їх на подолання руйнувань у Чорнухинському районі, та всіх територіях, які постраждали від стихії, - повідомив Олександр Біленький.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36229.html

Подарунок до Дня Конституції: оновлений будинок культури у Лохвиці зустрічав перших відвідувачів

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

клуб.jpegДовгоочікувана лохвичанами подія нарешті сталася – минулої неділі районний будинок культури після понад піврічної паузи зустрічав перших відвідувачів. Світлі ошатні приміщення, простора глядацька зала  із новими стільцями та заслана ковроліном – кілька років тому про це тут могли тільки мріяти.

На відкриття відремонтованого будинку культури прибули і шановні гості — міністр агрополітики і продовольства України Тарас Кутовий, голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, заступник голови-керівник апарату Полтавської облдержадміністрації Микола Білокінь.

- Я пам’ятаю цей зал дуже добре і у 2012 році і до того, і 25 років як мінімум тут нічого не робилося. Можливо він не ідеальний, але він вже зовсім інший. Я думаю, що ставлення всієї молоді в місті  буде вже тепер трошки іншим і до культури, і до того, що відбувається в Україні. Я вам всім дякую, хочу, щоб ми всі думали про Україну тоді, коли  серце просить, а не тоді, коли обставини нас штовхають. Щоб ми поверталися  в свої домівки не тоді, коли є можливість реалізувати себе в тому чи іншому проекті, а тоді, коли згадуєш про батьків. Тому я сьогодні дякую своїм батькам за те, що вони в мене вклали. У нас з вами, друзі, ще є незавершені справи, і вони будуть зроблені. Крім того, багато з того, що я вам обіцяв, про що ми говорили – збулося, - сказав у своєму вітальному слові Тарас Кутовий.

З вітальним словом до присутніх звернувся голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький, який також вручив грамоти та відзнаки тим, завдяки кому РБК отримав нове обличчя. ”Знаково, що містяни відзначають у новому клубі одразу два свята — День молоді і День Конституції”, - звернув увагу голова обласної ради.

- Ми всі молоді душею і серцем, повні сил і надій на майбутнє України. Тому не забуваймо, що Конституція, Основний Закон — це не лише наші права, а і обов'язки. Обов'язок дбати одне про одного, про ближніх, про нашу рідну землю. І завжди пам'ятаймо про тих хлопців, які ціною своєї крові захищають нашу Батьківщину на Сході, - сказав Олександр Біленький.

Про масштаб святкувань свідчить те, що перший концерт в оновленій залі дав Полтавський симфонічний оркестр під керівництвом Народного артиста України, диригента Віталія Скакуна. Крім того, на сцені виступала співачка Олена Білоконь, солісти обласної філармонії, а зустрічав відвідувачів на вході до РБК ансамбль бандуристок.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36228.html

Стоимость коммунальных услуг для получателей субсидий не превышает 15% от доходов, - Павел Розенко

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
Вартість комунальних послуг для отримувачів субсидій не перевищує 15% від доходів, - Павло Розенко. Фото – newsradio.com.ua
5,5 мільйонів українських родин, які оформили субсидії в минулому опалювальному сезоні, сплачують за житлово-комунальні послуги від 2 до 15 відсотків від своїх доходів. Про це в повідомив Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко, йдеться на Урядовому порталі.
Нагадаємо, з 1 липня в Україні подорожчали тепло і гаряча вода: нові тарифи
– Люди, які отримували субсидії в минулому опалювальному періоді – а це 5,5 мільйонів родин – знають, що їм хвилюватися не варто. Рішенням Уряду встановлено, що за житлово-комунальні послуги людина має платити від 2% до 15% їхніх доходів, – сказав він.
Коментуючи підвищення ціни на газ, Павло Розенко зазначив, що це рішення для Уряду стало непростим, але всі країни світу, в той чи інший період свого розвитку, проходили через такі рішення.
– Ціна на газ на сьогодні є економічно обґрунтованою, про що свідчать відповідні розрахунки. Всі розмови про те, що є дешевий газ – це міфи. Відстрочки по сплаті за газ Україні не дасть жодна країна. Людей, які не можуть зараз самі оплатити житлово-комунальні послуги в повному обсязі, захистить програма субсидій, але багаті мають платити повну ринкову ціну, в тому числі за газ, вже зараз, – підкреслив він.
Він також додав, що на сьогодні до початку опалювального періоду, коли підвищення тарифів стане більш відчутним, у тих, хто хоче зменшити вартість сплати за житлово-комунальні послуги, є 3 місяці – щоб оформити субсидію та провести заходи з енергозбереження.
Водночас Віце-прем’єр-міністр зазначив, що «ніхто не ідеалізує систему субсидій».
– Тому далі ми рухатимемося шляхом підвищення зарплат, пенсій, соціальних виплат. Для цього потрібно, щоб запрацювала економіка і перші позитивні сигнали вже є. Промислове виробництво за перші три місяці 2016 року зросло приблизно на 4%. Це вперше за останні три роки ми побачили зростання економіки, – сказав Павло Розенко.
Читайте також – Уряд удосконалив механізм нарахування субсидій: про обіцянки влади

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36227.html

Екологічні проблеми Сенчі вирішуватимуться поступово

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

527 018 (Custom).jpgДнями у с. Сенча Лохвицького району, за ініціативи громадськості та депутатів обласної ради, відбулося засідання «круглого столу», на якому розглянуто актуальні питання охорони довкілля, пов’язані із виробничою діяльністю ГПУ «Полтавагазвидобування».

У засіданні, модератором якого виступив голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, взяли участь депутати обласної ради: Руслан Богдан, Анатолій Власенко, Олег Діденко, Тетяна Микуця, Лариса Сухопар, Віктор Щуров; директор газопромислового управління «Полтавагазвидобування» Олександр Кобеза, Сенчанський сільський голова Віктор Лисий, представники ГО «Громадський майдан Полтавщини» Олег Підгорний та Олександр Лещенко, мешканці громади, журналісти.

Першою перемогою територіальної громади, яка спираючись на підтримку обласної ради, почала відстоювати своє право на чисте довкілля, стало виділення ГПУ «Полтавагазвидобування» коштів на будівництво свердловини для води та двох водогонів загальною протяжністю 12 км. За інформацією сільського голови Віктора Лисенка, перший транш у півтора мільйона гривень вже надійшов на рахунок сільської ради. Отже, будівельні роботи мають розпочатися найближчим часом та сенчани врешті отримають якісну питну воду.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36226.html

Засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

528 005 (Custom).jpg

29 червня під головуванням Миколи Бондаря відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань бюджету та управління майном.

У ході засідання депутати розглянули та підтримали питання про резервний фонд обласного бюджету, яке заплановано розглянути сьогодні на восьмій позачерговій сесії обласної ради сьомого скликання. Зокрема, йшлося про збільшення обсягу резервного фонду обласного бюджету за рахунок вільного залишку бюджетних коштів на початок року.

В зв’язку зі стихійним лихом, що сталося в Чорнухинському та інших районах області в ніч з 22.06.2016 на 23.06.2016 року виникла необхідність в збільшенні обсягу резервного фонду обласного бюджету на 9 млн. грн для спрямування на ліквідацію його наслідків та відшкодування нанесених збитків.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36225.html

Объявили конкурс к годовщине Независимости Украины: условия для всех желающих

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
голосили конкурс до річниці Незалежності Українию. Фото – pplus.in.ua
Попереду найяскравіші дні літа – сезон відпусток та подорожей. Знімайте відео з найкрасивіших та неординарних місць України, беріть участь у конкурсі, отримайте можливість на весь світ привітати Україну з днем народження та разом з МЗС створити інтерактивний туристичний путівник маловідомими місцями нашої Батьківщини, – йдеться на Урядовому порталі.
Конкурс триватиме з 1 липня до 20 серпня.
Для участі у конкурсі потрібно:
– мати власний акаунт в Instagram;


– підписатися на офіційну сторінку МЗС України в Instagram(www.instagram.com/mfa_ukraine/);


– зняти 15-секундне відео з краєвидом місця, про яке Ви хотіли б розказати;


– розмістити відео на Вашому акаунті в Instagram з назвою та описом місця, додатихештег #ThisIsUkraine та відмітку @mfa_ukraine.
Головна умова конкурсу – показати унікальні місця України. Фото та відео загальновідомих туристичних об’єктів автоматично не будуть враховуватися при відборі.
На завершення конкурсу відберуть 25 найкращих відео для створення інтерактивного туристичного путівника маловідомими місцями України, які варто відвідати. Крім того, переможці отримають можливість взяти участь у офіційних заходах культурної дипломатії МЗС.
У День Незалежності України МЗС презентує результати проекту на своїх офіційних сторінках в соціальних мережах.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36224.html

Засідання восьмої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

 

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36223.html

В Полтаве начался двухдневный фестиваль «Art Полтава»

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
1 липня у корпусному парку в Полтаві стартував дводенний фестиваль «Аrt Полтава». Уперше подібний захід відбувся в місті 2014 року. Його позиціонують як фестиваль творчості, хоча в його рамках пропонують відвідати бізнес-тренінги, ІТ-майданчик, зону інновацій.
У центрі міста проходить фестиваль «Аrt Полтава». Фото Ольги Матвієнко
Фестиваль проходитиме 1-2 липня. Девіз фестивалю: «Кожна людина – творча особистість, потрібно лише зрозуміти в чому твій талант». Його відвідування безкоштовне. Організатором фестивалю є Полтавська обласна молодіжна організація «Покоління Google», а участь беруть музиканти, поети, актори, художники, хендмейдери, архітектори, танцівники, підприємці та інші.
Протягом днів, можна побачити та спробувати:
– акустичні виступи;
– музичні майстер-клас;
– вечір поезії;
– арт-шоу;
– лялькові майстер-класи;
– зона театру і поезії;
– майстер-класи хендмейду;
– художні майстер-класи;
– танцювальна зона;
– зона семінарів і тренінгів;
– зона активних ігор;
– зона настільних ігор тощо.
Дивіться також, як проходив фестиваль Art Полтава 2015 року.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36222.html

На Полтавщине восстановили разрушенный мост через Сулу

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
30 червня міст у селі Млини, що поблизу Лохвиці, на декілька годин обмежили рух транспорту. Незручності були пов’язані з відновлювальними роботами на аварійному мосту, який 18 квітня цього року зазнав руйнувань.
На Полтавщині відновили зруйнований міст через Сулу. Фото – з сайту Полтавської ОДА
Як прокоментував голова Лохвицької райдержадміністрації Володимир Рязанов, одна з балок мосту 18 квітня обвалилася через рух великовагового транспорту.
– Свідків аварії немає. Але фахівці говорять, що розминалися дві великі вантажівки, які й спричинили обвал однієї з крайніх балок, – говорить Володимир Рязанов. – Вантажівки не провалилися, люди не постраждали. На сьогодні мости такого руху транспорту і такої ваги – 40-60, а іноді навіть до ста тон ваги – просто не витримують. Більше того, не витримує й наше дорожнє полотно. Нам надійшли кошти, ми намагаємося відремонтувати дороги, але, знову ж таки, зерновози, транспорт нафтогазового комплексу перевантажені і руйнують дороги.
Працівники підрядної організації, Полтавського МБУ-8, змонтували дві балки мосту через Сулу замість зруйнованої. Аварійно-відновлювальним роботам передувало виготовлення проектно-кошторисної документації, яку замовили у столиці товариству «Мостопроект». Загальна вартість робіт – майже мільйон гривень. Роботи виконуються за рахунок співфінансування: з обласного бюджету на ремонт було виділено 650 тисяч гривень, решта — це кошти державного бюджету, які виділили за рахунок Служби автомобільних доріг у якості субвенції.
– Зрозуміло, що міст потребує капітального ремонту, — коментує заступник начальника Служби автомобільних доріг в Полтавській області Анатолій Мягкохліб. – Загальна вартість робіт – біля 60 мільйонів гривень. На сьогодні таких коштів ми не маємо, тому відновлюємо споруду до тих параметрів, що були раніше. На жаль, після цих робіт не можна відновити рух в обидва напрямки, бо замінили лише дві балки, а заміни потребують всі, адже міст аварійний з 2004 року.
До слова, у Лохвицькому районі таких аварійних мостів декілька. За словами Володимира Рязанова, поганий стан переправи через річку Артополот у селі Токарі, у самій Лохвиці, у селі Сенча. У Полтавській області, за даними Служби автомобільних доріг, із 571 мосту аварійними вважаються 9. Знаходяться вони на основних в’їздах в область. І хоч на мостах і встановлені попереджувальні знаки щодо обмеження руху та тоннажності, водії вимог не надто дотримуються. Яскравий тому приклад — випадок у Млинах.
Що стосується мосту у Млинах, то він для Лохвиці стратегічний. І, як слушно зауважив голова Полтавської ОДА Валерій Головко, альтернативи для нього немає. Тому за мету очільник області ставить капітально відремонтувати міст. За декілька годин до поїздки в Лохвицю Валерій Головко спілкувався з міністром оборони Степаном Полтораком, щоб військові допомогли встановити через річці Сула понтонний міст, який слугуватиме тимчасовою переправою на період капітального ремонту існуючого мосту.
– Закладатимемо кошти в місцевих бюджетах і проситимемо державний бюджет допомогти зробити капітальну реконструкцію цього мосту. Йому, до речі, нинішнього року виповнюється 55 років. Згідно регламенту та технології балки на мосту потрібно було замінити ще 10 років тому, — коментує Валерій Головко. — Нинішній поточний ремонт, який розвантажить міст, що знаходиться у центрі Лохвиці, — це превентивний захід. В амбітних планах – заміна балок і повний ремонт.
Щодо решти аварійних мості у Полтавській області, то відремонтувати силами самого лише обласного бюджету їх неможливо. Голова ОДА пропонує розробити комплексну програму — і об’єднати фінансові зусилля області, районів, сільських рад, щоб загальними зусиллями провести реконструкцію аварійних мостів, відремонтували основні транспортні артерії. Перша така кущова нарада за участі Служби автомобільних доріг у Полтавській області та кількох районів відбудеться вже наступного тижня.
– Це і буде приклад міжмуніципальної, міжрайонної співпраці, гуртової роботи, — вважає Валерій Головко. — Цього року обласна рада на умовах співфінансування з державного бюджету виділила на ремонт дороги Полтава-Олександрія 30 мільйонів гривень. І на ремонт решти доріг – ще 55 мільйонів, за що велика подяка депутатському корпусу. На сесії, яка буде (я сподіваюся) у серпні, виходитимемо з пропозицією, щоб максимально частину коштів, що їх область отримає від перевиконання бюджету (а це приблизно 100 мільйонів) направити на збільшення фінансування поточного і капітального ремонту доріг.

Прес-служба Полтавської ОДА

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36221.html

Восьма позачергова сесія обласної ради

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

528 074 (Custom).jpg29 червня відбулося пленарне засідання восьмої позачергової сесії обласної ради сьомого скликання. Вів засідання голова обласної ради Олександр Біленький.

У роботі сесії взяли участь заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, заступники голови обласної державної адміністрації, міські голови міст обласного значення, голови районних рад, міські голови міст районного значення, селищні голови районних центрів, голови райдержадміністрацій, керівники департаментів, управлінь, відділів облдержадміністрації, керівники обласних організацій, установ, підприємств, які мають відношення до питань, що розглядаються на сесії, представники громадськості, журналісти.

Депутати обрали секретаріат сесії та сформували порядок денний сесії.

На початку засідання із суспільно-значимих питань виступили заступник голови обласної ради Анатолій Ханко, голова постійної комісії обласної ради з питань екології та раціонального природокористування Ігор Горжій, депутати: Руслан Богдан, Василь Стасовський, Руслан Ляшко, Микола Первак. У виступах були порушені питання: охорони довкілля, забезпечення населення якісною питною водою, збереження мережі загальноосвітніх навчальних закладів, забезпечення дотримання Правил дорожнього руху при проведенні ремонтних робіт на дорогах, організації дієвої допомоги жителям області, які постраждали внаслідок буревію у ніч з 22 на 23 червня, ефективного використання бюджетних ресурсів.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36220.html

Про особистий прийом громадян у липні - грудні 2016 року

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

Голова обласної ради Олександр Біленький видав розпорядження про затвердження графіка особистого прийому громадян головою обласної ради, першим заступником та заступником голови обласної ради в приміщенні Полтавської обласної ради у липні – грудні 2016 року.

Керуючись статтею 40 Конституції України, статтею 22 Закону України «Про звернення громадян», статтею 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», для забезпечення реалізації прав громадян на звернення встановлено, що голова обласної ради Олександр Біленький прийматиме громадян першого вівторка кожного місяця з дев’ятої до одинадцятої години; перший заступник голови обласної ради Євгеній Холод – другої середи кожного місяця з десятої до дванадцятої години; заступник голови обласної ради Анатолій Ханко – четвертого вівторка кожного місяця з дев’ятої до одинадцятої години.

Прийом громадян проводитиметься в приміщенні обласної ради за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 45.

З метою економії часу, громадяни можуть попередньо записатися на прийом за тел.: 2-69-62, 56-47-64 або за адресою: м. Полтава, вул. Соборності, 45, к.409, к.433

 

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36219.html

На Полтавщині інформацію про наявність безкоштовних ліків зроблять публічною

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23

група ліки.jpegПроект відповідного публічного інформаційного ресурсу обговорили голова обласної ради Олександр Біленький, заступник голови Анатолій Ханко, директор Департаменту охорони здоров'я ОДА Віктор Лисак, виконавчий директор ГО "Інститут аналітики і адвокації" Юрій Нестуля і заступник директора БО "Світло Надії" Сергій Жук. Суть проекту - розміщати усю інформацію про наявність безкоштовних ліків у закладах охорони здоров'я на спеціальному сайті.

- Наше завдання - максимальна прозорість. У питанні же забезпечення ліками ця складова надзвичайно важлива, адже покаже реальну картину потреб у безкоштовних ліках тяжко хворих і, разом з тим, зніме всі спекуляції навколо розподілу безкоштовних ліків. В Україні вже існує ряд подібних проектів, зокрема обліку ліків для онкохворих. Та ми хочемо піти далі - зробити прозорою і доступною інформацію про всі без виключення препарати, які закуповуються за бюджетні кошти, - повідомив під час зустрічі голова Полтавської обласної ради Олександр Біленький.

Учасники домовились створити абсолютно новий інформаційний ресурс, який міг би стати основою для впровадження ідеї публічних ліків у всеукраїнському масштабі. "Адже,- говорить експерт платформи PROZORRO, виконавчий директор ГО "Інститут аналітики та адвокації" Юрій Нестуля,- існуючі сайти все ж не досконалі, мають або вузькоспеціальне спрямування, або технологічні недоліки".

- Ми пропонуємо до 15 липня розробити технічне завдання для майбутнього ресурсу, залучити до його виконання кошти БО "Відродження", з якими уже ведемо переговори у цьому напрямку. Орієнтовно - це 50 тисяч гривень, оскільки проект досить серйозний, і легко може стати взірцем для всієї України, - вважає Юрій Нестуля.

Директор департаменту охорони здоров'я ОДА Віктор Лисак підтримав ініціативу і запропонував пілотно впроваджувати проект на базі Полтавської обласної клінічної лікарні.

- Впровадження програми дасть змогу не лише пацієнтам моніторити наявність ліків, що зніме звинувачення у зловживанні. Нам давно потрібно навести порядок у закупівлях, визначити реальні потреби згідно з планами лікування. Тому на базі онкологічного відділення обласної лікарні ми пропонуємо реалізувати цей проект, - сказав Віктор Лисак.

Орієнтовно інформаційний ресурс з даними про безкоштовні ліки планують запустити уже у вересні цього року.

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36218.html

В Украине стартует децентрализационный марафон

Новости Полтавы и области 02.07.2016 в 15:23
На селекторній нараді. Фото з сайту «Новини Полтавщини»
Про першочергові завдання з децентралізації, координаційну роботу та децентралізаційний марафон говорили сьогодні, 1 липня, на селекторній нараді.
Нарада відбулася під головуванням В’ячеслава Негоди, першого заступника Міністра регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України. Також на ній були присутні Інна Іщенко, директор департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА, Ірина Балибіна, координатор Офісу реформ у Полтавській області, Олександр Полупан, консультант з організаційно-правових питань проекту ПУЛЬС ( Асоціація міст України), Роман Голубенко, начальник відділу підприємництва та розвитку територій департаменту економічного розвитку.
– Ми маємо по Україні щомісяця, в середньому 150 громад, ініціювати до об’єднання. Це по 7-8 громад на кожну область. АМУ сформовані команди для втілення цих завдань. Сподіваюся, що спільними зусиллями ми цю справу доведемо до логічного завершення, – сказав Мирослав Пітцик, виконавчий директор Асоціації міст України.
Під час наради В’ячеслав Негода також зазначив, що цей рік має стати ще й роком земельної децентралізації в Україні, адже земельні питання, наразі одні з найболючіших. Зокрема заступник Міністра додав, що необхідно дати юрисдикцію ОТГ пов’язану із земельними питаннями.
На думку В’ячеслав Негоди вже найближчим часом має бути вирішене і питання щодо приєднання населених пунктів до об’єднаних територіальних громад. Зазначимо, що проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо добровільного приєднання територіальних громад) нині опрацьовується у відповідному комітеті Верховної Ради України. Законопроект спрощує процедуру добровільного об’єднання територіальних громад, надає право громадам приєднуватися до вже створеної об’єднаної територіальної громади.
До теми: Кияни розповіли полтавцям, коли закінчиться реформа децентралізації

Читайте больше на http://poltavainfo.cinfoo.com/news-36217.html

Назад | Вперед